web analytics

Na zámku Třemešek vypukne oslava lokálního jídla a nápojů. Roman Paulus ugriluje hovězí z Jeseníků.

Lokální potraviny a nápoje budou hrát hlavní roli v programu nového gastro festivalu, který se uskuteční v sobotu 29. července v areálu zámku Třemešek u Dolních Studének. Návštěvníci se mohou těšit na spoustu dobrot od lokálních producentů a výrobců a také na kuchařskou show Romana Pauluse. Nabitý program navíc ozdobí koncerty kapel Vohuba a O5 a Radeček a přednášky na témama související s lokálními potravinami. Akce je vyvrcholením úspěšné iniciativy Od vidlí po vidličku, která se snaží vrátit do školních jídelen lokální suroviny.

„Přijďte s námi podpořit naše skvělé farmáře a potravináře, od kterých si můžeme kupovat na přímo kvalitní jídlo. Během festivalu se sami přesvědčíte, že místní potraviny chutnají skvěle a jejich cena je srovnatelná s těmi v nadnárodních supermarketech,“ uvedl za pořadatele Radim Sršeň, předseda Místní akční skupiny Šumperský venkov.

Gastro festival Od vidlí po vidličku začne ve tři hodiny odpoledne a skončí v osm večer. Vstupné je dobrovolné.

Program nabídne hned ze startu hvězdného kuchaře Romana Pauluse, který bude grilovat jesenické BIO hovězí ze Statku Winter. „A protože k nejlepšímu lokálnímu jídlu patří nejlepší regionální hudba, pozvali jsme talentovanou dívčí kapelu VoHuBa ze Štědrákovy Lhoty a také šumperské O5 a Radeček. Oblíbené hity Radečků rozezní areál zámku v 18 hodin,“ dodala Lenka Ehlerová z MAS Šumperský venkov.

Festival na Třemešku je součástí iniciativy Od vidlí na vidličku, kterou pořádají Místní akční skupiny. Celý program se zaměřuje na to, aby se regionální potraviny a suroviny spotřebovávaly přímo v místě, kde vznikají. Snahou iniciativy je také dostat co nejvíce regionálních potravin do kuchyně školních jídelen. Na Šumpersku mají tradičně dobré jméno například ovocnáři, producenti mléčných výrobků a masa.

Plakát ke stažení ZDE